Zaczniemy biednie (od oficjalnej mapy tras i kilku zdań recenzji), lecz z czasem rozbuduję ten wpis o wszystkie informacje, jakie uda mi się na ich temat zebrać (recenzje, materiały foto i video, pit-stopy, pliki GPX).

WRAŻENIA, RECENZJE
Pierwsze, ogólne wrażenie po pobieżnej inspekcji tras Pasmo Rowerowe Olbrzymy: to NIE JEST optymalna miejscówka dla rodzin z dziećmi. Zarówno podjazdy jak i zjazdy są zbyt trudne dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z kolarstwem górskim.
Idealnie odnajdą się tutaj natomiast tzw. średnio zaawansowani – jest na czym potrenować zarówno wydolność jak i technikę.

Ciekawszą do jazdy wydaje się być zachodnia część tras, czyli pętle Leszy, Rokitnik, Skarbek, Zmora i (w szczególności) Doppler. Z nich pochodzą poniższe foty autorstwa Roberta „Siwego” Urbaniaka.

Połowa eskapady na zachodnią stronę wypada w Michałowicach, tam też znajdziecie jedne z nielicznych miejsc na popas. Kawa i placek to Drewniana Róża Willa / Domki nad Stawem – (współrzędne); colę, wodę i Grześki znajdziecie w sklepie spożywczym o wiele mówiącej nazwie – Vinico (współrzędne). Oba przybytki znajdują się przy głównej arterii Michałowic – nie sposób przeoczyć.

Recenzję Michała Lalika z 1Enduro znajdziesz tutaj a chłopaków z portalu MTB XC – tutaj.

MAPY
Mapa w wysokiej rozdzielczości
Tablica informacyjna z opisem pętli
Mapy segmentów i pętli (wraz z opisem stopnia trudności) na portalu Trailforks

ZDJĘCIA I FILMY
Pętla Doppler – galeria: